- Dette emne har 2 svar og 2 stemmer, og blev senest opdateret for 2 timer, 6 minuter siden af MiNo.
-
Emne
-
Hvis nogen tilbød en service, så man kunne skifte betalingskort automatisk – dvs så det nye kort overtog ALT på det gamle, så snart man aktiverer det i netbank … åh ja, det ville jeg godt betale en pæn slat for.
For år tilbage, så eksisterede problemet slet ikke. Man lavede betalings aftaler via betlaings service, på alt det som skulle betales løbende.
Og så fik man fandme en månedlig oversigt også, formatteret og lækker -med al information. Et sted.
Nu? Jeg har ingen anelse. Noget trækkes på det ene, det andet eller 3. kort. Noget er via apple pay. noget er mobile pay.
Jeg forsøger at have en huskeliste, men det som er kommet til de sidster tre år, kommer ikke på listen, før det er gået galt og der ikke er blevet betalt.
Jeg skifter lidt i mellem at synes det er pinligt, til at være galt over hvor besværligt det skal være. Alle mulighederne gør præcis at det er spredt ud over det hele.
Hvad siger du? Og hviken ‘service’ stoppede sidst emd at virke, fordi du ikke lige var opmærksom på den?
- Dette emne blev ændret 3 timer, 5 minuter siden af MiNo.
- Du skal være logget ind som bruger for at kunne svare...
