Forside Fora Spil Resident Evil: Village – Puha!

  • Dette emne har 14 svar og 7 stemmer, og blev senest opdateret for 4 Ă„r siden af FunteX.
Currently, there are 0 users and 1 guest visiting this topic.
  • Oprettet af
    Emne
  • #0
    Deadmeat
    Rusher
    • E-peen: 362

    …puha det er dejligt skummelt og indtil videre en absolut positiv oplevelse! Har indtil videre kun lige skrabet overfladen med de fĂžrste 1.5 time, men virker meget helstĂžbt.

    Jeg er indrĂžmmet 100 % Resident Evil jomfru og har aldrig prĂžvet de tidligere spil. SĂ„ er muligvis lettere at imponere end mere hĂŠrdede RE veteraner.

    Stil og stemning er helt i top og er ret imponeret over hvordan tingene tager sig ud og kÞrer pÄ PS4 Pro (1080p, fps prioritet i indstillinger).

    Andre der er i gang og er godt underholdt?

    • Dette emne blev ĂŠndret 4 Ă„r, 1 mĂ„ned siden af Cancerman.
Viser 14 svar - 1 til 14 (af 14 i alt)
  • Forfatter
    Svar
  • #1
    -dut-
    Rusher
    • E-peen: 1,428

    Jeg er elendig til uhyggelige spil, sĂ„ jeg fĂžlger med hos Scary Game Squad i stedet 🙂

    #2
    Deadmeat
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 362

    #1: Jeg er egentlig ogsĂ„ top elendig til den slags, men mĂ„ indrĂžmme jeg til trods har hygget mig godt indtil videre. Har ogsĂ„ bare skruet helt op for forventningen om chok og uhygge, sĂ„ gĂ„r det faktisk helt OK – meeen tager det da i ikke alt for store doser ad gangen 🙂

    Gik ogsÄ i gang med Alien Isolation for nylig (gratis fra Epic), men her er der gÄet kylling i den allerede inden jeg har set en alien!

    #3
    StultusX2
    Rusher
    • E-peen: 2,043

    Tja ‘Mack’ finder det ogsĂ„ ganske horribelt:

    ..meeen nok ikke helt pÄ samme mÄde som dig?

    Skal selv lige igennem 7’ern fĂžrst, og sĂ„…ved ikke om denne er: PU-HA 😉

    #4
    Deadmeat
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 362

    #3 Ja jeg kan forstĂ„ at RE7 ogsĂ„ skulle vĂŠre en skrĂŠmmende omgang! RE Village fortsĂŠtter sĂ„ historien fra RE7 og med samme hovedperson. Der er heldigvis en kort video opsummering af RE7 i starten af spillet – udmĂŠrket for sĂ„dan en nybegynder som mig.

    #5
    StultusX2
    Rusher
    • E-peen: 2,043

    #4 og beklager! Ser nu, at din trÄd er under Playstation :-O
    Og jeg er jo kuns til x86 med M&K.

    RE7 er dog glimrende pĂ„ x86 – altsĂ„ indtil videre.

    #6
    Deadmeat
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 362

    #5: Ăžh hov det er egentlig en fejl at det er havnet under Playstation.

    @cancerman eller anden Mod kan mĂ„ske lokkes til at flytte emnet ud under Spil generelt? 🙂 pĂ„ forhĂ„nd tak

    #7
    FunteX
    Rusher
    • E-peen: 291

    Tjaa jeg er kraesen, og er 100 % faerdig med Village nu, og jeg var godt underholdt . . . 🙂

    #8
    Jacques
    Rusher
    • E-peen: 554

    Jeg er kun til “light” gyserspil, sĂ„som Metro-spillene og The Last Of Us 😀 jeg t-t-tĂžr altsĂ„ ikke..!

    #9
    Cancerman
    Head Rusher
    • E-peen: 3,852

    #6 Done 🙂

    #10
    Deadmeat
    Rusher
    #0 TrÄdstarter
    • E-peen: 362

    #8 @Jacques jeg er ogsÄ en tÞsedreng med den slags, men det er altsÄ et forsÞg vÊrd alligevel! Spil det sammen med en anden og hold lyset tÊndt!

    #9 takker 🙂

    • Dette svar blev ĂŠndret 4 Ă„r, 1 mĂ„ned siden af Deadmeat.
    #11
    Jacques
    Rusher
    • E-peen: 554

    #8 @Jacques jeg er ogsÄ en tÞsedreng med den slags, men det er altsÄ et forsÞg vÊrd alligevel! Spil det sammen med en anden og hold lyset tÊndt!

    #9 takker 🙂

    • Dette svar blev ĂŠndret 4 Ă„r, 1 mĂ„ned siden af Deadmeat.

    Det er bare ikke sĂŠrligt nuttet, nĂ„r en 34-Ă„rig mand pĂ„ lige under to meter tisser i bukserne…

    #12
    StultusX2
    Rusher
    • E-peen: 2,043

    #13
    bean
    Rusher
    • E-peen: 50

    Jeg er lige blevet fĂŠrdig med Resident evil village.

    Hold nu op en oplevelse!
    Fra start til slut er der knald pÄ. Spillet er ikke lige sÄ uhyggeligt som Resident evil Biohazzard, men det gÞr faktisk ikke sÄ meget.
    Det er mere action prÊget og fokusere mere pÄ at skyde, men der er stadig puzzles. Det skal der vÊre i et Resident evil spil.
    Det er nemt at se de har inspireret sig af Resident evil 4.

    Historien er god og kÞrer videre pÄ historien fra Resident evil 7. De onde gutter og guttinderne er fantastiske og isÊr Lady demitriscu er udfÞrt til perfektion. Heisenberg er ogsÄ en person, jeg gerne ville se noget mere til.
    Jeg valgte at spille pÄ casual i fÞrste gennemspilning, men det var alt for nemt og jeg dÞde kun en enkelt gang, hvilket var ved en fejl jeg begik.

    Fantastisk spil og et af de bedste i Resident evil universet.

    #14
    FunteX
    Rusher
    • E-peen: 291

    Jep, det er rigtigt godt sat sammen. Bare en skam at de har laant nogle steder, og derfor er lobet ind i et par sogsmaal. Men det kan vel naesten ikke undgaas idag . . . 🙁

Viser 14 svar - 1 til 14 (af 14 i alt)
  • Du skal vĂŠre logget ind som bruger for at kunne svare...